Rozhovor s Miss Maturita 2012 Nikolou Krátkou

miss maturita 2012 rozhovor Nikola Krátká

V soutěži Miss Maturita.cz 2012 zvítězila studentka gymnázia Nikola Krátká, která se tak stala 4. Miss Maturita v pořadí. Zajímalo nás, jak naloží s výhrami, jak se chystá na maturitu, a co by ráda vzkázala budoucím adeptkám na titul Miss Maturita.

Zvítězila jste ve 4. ročníku soutěže Miss Maturita. Těší Vás, že Vám spolužáci a kamarádi dávali hlasy jako nejkrásnější maturantce?

Samozřejmě, že mám radost. Ze začátku jsem až takovou podporu nečekala, ale velice mě to potěšilo. Nejvíce mě podpořila rodina, lidé z našeho Gymnázia v Žamberku, kamarádi z karate, ale třeba i lidé, kteří mě znají jen od vidění a bydlí v Letohradu, odkud pocházím, nebo v okolí. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat, vážím si toho.

Tušila jste, že zvítězíte? Jak jste hodnotila konkurenci v soutěži?

Nejdříve jsem si říkala, že to jen tak zkusím, ale s rostoucí podporou jsem to začala brát vážně, protože ceny se mi moc líbily. A konkurence? Do soutěže se zapojilo velké množství krásných dívek. Značná část z nich vypadala jako modelky a měla už i profi fotky. O tom ale tato soutěž naštěstí nebyla, byla o podpoře přátel a známých a jsem ráda, že mám okolo sebe takové lidi, kteří mě podrží.:)

Jedna z výher pro vítězku je nafocení profesionálního video a foto testu. Máte již zkušenosti s modelingem? Uvítáte tuto možnost pro svoji další prezentaci?

Ne, s modelingem zatím žádné zkušenosti nemám. Ale myslím, že to určitě bude zajímavá zkušenost.

Máte nadprůměrnou jazykovou výbavu – angličtina, němčina, ruština, italština. Využíváte tyto jazyky aktivně?

Ono to s těmi jazyky není zas tak nadprůměrné. Ve škole máme jako hlavní jazyky němčinu a angličtinu. Němčina mi jde o poznání lépe, anglicky jsem se zatím vždy domluvila, ale preferuji němčinu. Italsky se učím sama, zatím mám pár základů a domluvím se v základních situacích. A ve škole jsem chodila na seminář ruštiny, takže mám nějaké základy a základní situace také zvládám. V praxi se mi hodí i to minimum, co z italštiny a ruštiny umím, mám několik známých v cizině a ne všichni mluví dobře anglicky. Nejraději bych uměla od každého jazyku alespoň něco, abych se při cestování všude alespoň trochu dorozuměla. Hned po maturitě se chystám zlepšit italštinu a láká mě španělština.:)

Která z výher Vás nejvíc těší?

Nejvíce mě těší výhra ročního studia angličtiny, tam mám mnoho co zlepšovat, a jazykového kurzu v jarním semestru. Pak také jazykový pobyt od společnosti EF. Ráda vylepšuji své jazykové dovednosti.

Jaké máte pocity z maturity? Jaká je Vaše příprava?

V poslední době jsem se věnovala především přijímačkám, část už mám úspěšně složenou a ještě teď druhou. Myslím, že k maturitě se stihnu připravit, udělám si systematický plán a půjde to. Navíc něco už umím.:)

V profilu jste uváděla, že se po maturitě chystáte na práva do Prahy či do Brna. Co byste chtěla dělat po škole?

Chtěla bych si vystudovat práva, ale právničkou bych byla nerada. Táhne mě to do ciziny. Nejvíce by mě lákala třeba práce na ambasádě.

Věnujete se několika sportům, zbývá Vám čas ještě na nějaké koníčky?

Závodně se věnuji pouze karate. Ty ostatní sporty jsou pouze doplňkové, k udržení všeobecné fyzické kondice, která je potřeba pro každý sport, protože na trénincích se věnujeme jen speciální fyzičce. Většinou trénujeme v tělocvičně, tak je příjemná změna jít si ven zaběhat nebo zaplavat. Baví mě mnoho aktivit, ale ne všemu se mohu věnovat, protože trénování mi zabere dost času. Avšak jeden z mých nejoblíbenějších koníčků, kterým je cestování, je naštěstí s karate spojený. Díky výjezdům s reprezentací se podívám do koutů světa, kam bych asi na dovolenou nikdy nejela. I když je to dost finančně náročné. Dříve jsem i tancovala a chodila do hudební školy, takže umím hrát na zobcovou a příčnou flétnu a trochu na kytaru. Do klubů moc nechodím, vadí mi ten zakouřený prostor. Občas ale přece jen někam vyrazím, většinou jsou to však metalové koncerty, kam chodím s přáteli. Těším se na léto, to budou venku.:)

Chtěla byste příštím účastnicím naší soutěže MissMaturita něco vzkázat?

Určitě aby se slečny nebály přihlásit, vyhrát může každý a byla by škoda to nezkusit. Také aby si nebraly k srdci jedovaté komentáře od lidí, kteří je v životě neviděli, neznají je a ani si nepřečetli pravidla, tudíž irelevantně argumentují a snaží se člověka jen shodit. Člověk se přece nemůže zavděčit každému, ani by neměl chtít, má-li trochu sebeúcty.:)

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí nejen u maturity.

2.4.2012

Pravý blok

hlavní partner

partneři ef boční

partneři empire boční

hlavní partneři

amos

partneři k1 boční

partneři cco boční

partneři polyglot

partneři eurolines boční

partneři jh foto boční

partneři grada boční

partneři victorinox boční

partneři kipling boční

partneři boční o2

seminarky.cz

mediální partneři

partneři kpm

partneři vysokeskoly.com boční

partneři mediální cco boční

partneři cjl boční

partneři časopis kpm

Hlavní partneři

mediální partneři kpm logo new

partneři logo jh foto new

partneři bofa 2014

partneři sakypaky boční 2014

partneři different.cz 2015

partneři grada logo new

partneři style moda 2016

partneři audiotéka 2014

logo mojesaty 2015

logo andy boční

partneři seminárky logo new

partneři logo hanyart

partneři logo trendhim

Hlavní mediální partner

partneři kamoska.cz logo hl 

Mediální partneři

mediální partneři kpm logo new

partneři studentpoint 2014

partneři ceskemodelky.cz boční

partneři ceskyjazyk.cz logo new

partneři isic logo 2015

partneři vysokeskoly.com 2016

mediální partneři časopis kpm logo new